Näo tuvastamine eriti madala kvaliteediga pildil

Nimi
Abdulateef Olamide Alli
Kokkuvõte
Aastate jooksul on piltide töötlemine ja analüüs arenenud pakkudes nüüd igapäevastele väljakutsetele praktilisi lahendusi. Uute lahenduste ja ettepanekute sünd toob kaasa ka uusi väljakutseid, mis on paratamatult seotud innovaatiliste uuendustega. Olemasolevad näotuvastuse algoritmid on hästi toiminud ja neid on muu hulgas rakendatud sellistes lahendustes nagu sotsiaalmeedia kujutise märgistamine, mobiiltelefoni näo biomeetriline autentimine ja sisserände piirikontrolli näotuvastus. Põhjus miks need algoritmid on suutnud eelnimetatud stsenaariumides hästi toimida tuleneb sellest, et kasutuskõlblike kujutiste kvaliteet on tavaliselt kõrge eraldusvõimega [1].
Teistes näidetes kus näotuvastus vajalikuks osutub nagu linna turvakaamerad, lennujaama kaamerad ja muud situatsioonid kus kujutise salvestuskvaliteeti ei saa kontrollida või manipuleerida, muutub jõulisema lahenduse leidmine pea kohustuslikuks, et oleks võimalik nägu tuvastada sõltumata kaadri suurusest, valgusoludest, rassist, vanusest, kehaasendist või muudest varieeruvatest faktoritest, mis võivad oluliselt muuta algoritmide võimet kujutistest aru saada.
Käesoleva töö eesmärk on tuvastada ja testida alternatiivseid meetodeid näotuvastusülesannete täitmiseks äärmiselt madala kvaliteediga piltides.
Lõputöö keel
inglise
Lõputöö tüüp
Magister - Tarkvaratehnika
Juhendaja(d)
Prof. Gholamreza Anbarjafari
Kaitsmise aasta
2019
 
PDF